Orientujeme se na léčbu různých typů polyneuropatií, zejména té diabetické, která je nejčastější, ale i neuropatie vzniklé u nádorových onemocnění po chemoterapii. Zkušení lékaři a fyzioterapeuti se snaží pomáhat od bolesti pacientům s kořenovými syndromy. Pro pacienty s tímto onemocněním jsou lázně takřka poslední nadějí před obávanou operací.
Na polyneuropatii příznivě působí františkolázeňské minerální prameny, bohatě proplyněné oxidem uhličitým, který v podobě uhličitých koupelí vydatně zlepšuje prokrvení končetin, jejichž akrální části jsou polyneuropatií postižené. Oxid uhličitý zlepšuje prokrvení mikroskopických cév, které vyživují drobná nervová zakončení postižená při polyneuropatii, a umožňuje tak jejich regeneraci. Hosté se tak postupně zbavují nepříjemného brnění, pálení a dochází k návratu porušené nebo ztracené citlivosti a hybnosti prstů rukou a nohou. Efekt účinku přírodních léčivých zdrojů je umocněn ještě skupinovým nebo individuálním cvičením a zkušení fyzioterapeuti speciálními facilitačními technikami posilují oslabené nebo ochrnuté svaly.
Kořenové syndromy se projevují bolestmi páteře a vystřelováním bolesti do končetin. Toto onemocnění je nejčastěji spojeno s výhřezem ploténky, jejíž léčba je svízelná a dlouhodobá. Lázeňská léčba je postavena na zkušenostech našich fyzioterapeutů, kteří se pomocí ručních trakcí a dalších technik myoskeletální medicíny snaží snížit tlak na postižený nervový kořen. Zároveň se hosté naučí správnému cvičení, které pozitivně upraví poruchy hybné soustavy, které vedly ke vzniku tohoto onemocnění. Hostům ulevují od bolesti i účinky fyzikální terapie, např. různé typy elektroléčebných proudů, distanční elektroléčba a podobně.
Na léčení a prevenci nervových onemocnění se specializují naši odborníci v lázeňských hotelech Pawlik , Savoy a Goethe .
Součástí individuálního léčebného plánu jsou níže uvedené hlavní a doplňkové procedury. Ty se od sebe liší intenzitou přímého dopadu na zdraví léčeného a také úrovní zátěže pro tělo jako takové. Hlavní proceduru lze absolvovat maximálně jednou denně. Kombinaci a četnost procedur určuje lékař dle aktuálního zdravotního stavu pacienta na vstupní lékařské prohlídce. Zpravidla však léčebný plán obsahuje 18 procedur týdně.